HomePortalGalleryKako koristiti ovaj Forum?TražiLista članovaGrupe korisnikaRegistracijaLogin

Female Broj komentara : 451
Age : 27
Mjesto : NEGDJE NA ZEMLJI, CINI MI SE..??
Registration date : 2008-06-17

KomentarNaslov komentara: Atletico sjajan, Liverpool siguran   Wed Sep 17, 2008 1:00 am

Fantastičan povratak u Ligu prvaka je večeras imala ekipa Atletico Madrida koja je u Eindhovenu domaćeg PSV-a deklasirala sa 3:0, dok je u drugom meču grupe D Liverpool gostujuću pobjedu slavio kod Marseillea.

Savršen povratak u Ligu prvaka su večeras imali nogometaši španjolskog Atletico Madrida koji su u Eindhovenu nagovjestili da bi ove godine mogli napraviti puno toga u Evropi. Iako domaćin, PSV niti u jednom trenutku nije imao šansu za pozitivan rezultat i na kraju je poražen sa visokih 3:0. Drugi susret grupe D nam je donio novi dvoboj Marseillea i Liverpoola i novu pobjedu engleskog tima, ovaj put od 2:1.

Prvi pogodak u ovogodišnjoj Ligi prvaka je postignut u već spomenutom Eindhovenu, a bio je djelo večeras i više nego raspoloženog Sergija Aguera. On je Atletica u vodstvo doveo već u 9. minuti golom sa pet metara, a mladom Argentincu je za postizanje drugog pogotka trebalo manje od pola sata jer je na 2:0 povećao već u 35. minuti kada se sjajnim driblingom oslobodio jednog defanzivca domaćih i zatresao mrežu PSV-a.

Iako se u drugom poluvremenu očekivala ofanziva Nizozemaca, već 54. minuta je u potpunosti odlučila pobjednika jer je tada treći pogodak za tim iz Madrida postigao Maniche i doveo Atletico u visoko vodstvo od 3:0. Ovaj primljeni pogodak je značio kraj za PSV čiji igrači do kraja susreta nisu imali snage ni za postizanje počasnog gola, te je tako Atletico visokom pobjedom otvorio takmičenje u Ligi prvaka.

Puno više neizvjesnosti je donio drugi susret grupe B u kojem su još jednom snage odmjerili Marseille i Liverpool koji je na identičnom gostovanju prošle sezone slavio sa visokih 4:0. No da Redsi večeras neće biti tako uvjerljivi pokazala je već 23. minuta kada Benoit Cheyrou fenomenalnim pasom upošljava Lorika Canu koji sam izlazi na Pepea Reinu i sa desetak metara dovodi francuskog predstavnika u vodstvo.

Međutim, samo nepune tri minute kasnije je tim sa Anfielda još jednom dobio heroja u vidu Stevena Gerrarda koji sa nešto više od dvadesetak metara fantastičnim šutem zatresa mrežu Marseillea i postižući gol večeri poravnava na 1:1. Da je najbolji kada ja najpotrebnije, Gerrard je pokazao i u 32. minuti kada sigurno izvodi najstrožiju kaznu i svom timu donosi vodstvo od 2:1, i kako se kasnije ispostavilo gostujuću pobjedu na otvaranju takmičenja.

Registration date : 2008-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Atletico sjajan, Liverpool siguran   Wed Sep 17, 2008 1:07 am