Armin Muzaferija.....za fanove
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Armin Muzaferija.....za fanove

forum za sve Arminove fanove....
 
HomePortalGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Ćiro: Pjanić je dragulj, ali...

Go down 
AutorPoruka
beckham_girl
lud/a za Arminom
lud/a za Arminom
beckham_girl


Female Broj komentara : 451
Age : 32
Mjesto : NEGDJE NA ZEMLJI, CINI MI SE..??
Registration date : 2008-06-17

Ćiro: Pjanić je dragulj, ali... Empty
KomentarNaslov komentara: Ćiro: Pjanić je dragulj, ali...   Ćiro: Pjanić je dragulj, ali... EmptyWed Sep 17, 2008 10:21 pm

Ćiro: Pjanić je dragulj, ali... Ciro_9_9_08
Miroslav Blažević kaže da Miralem Pjanić posjeduje nevjerojatan talent, ali da još mora puno raditi kako bi postao prvoklasan igrač.


U Istambul ću voditi ratnike, samo spremne igrače koji će ostaviti srce na terenu za povoljan rezultat - kaže za San selektor Blažević.

Muči ga zadnja linija. Traži jednog stopera i lijevog bočnog.

Nisam nespokojan zbog posljednje linije, jer imam Hasagića na golu. Istina je da nam treba jedan defanzivac na lijevom boku, te stoper ukoliko Spahić ne bi mogao igrati.

Selektor preko svojih kolega, od Belgije preko Austrije do Švicarske, provjerava formu potencijalnih kandidata koji bi mogli igrati na stoperskoj poziciji.

Mravac i Džombić igraju u Austriji, odnosno Švicarskoj. Čekam da mi jave da li spomenuti posjeduju kapacitet za reprezentaciju.

Jedva čeka oporavak jednog iskusnog veznjaka.

Sanjam tog Zlatana Bajramovića. Mirko Hrgović mi je pričao bajke o Zlatanu. Vjerujem da je Hrgović bio krajnje iskren. Nisam zaboravio ni Mirka. Kada procijenim da je u optimalnoj formi, ja ću ga zvati.

Hvali Miralema Pjanića, ali ima i primjedbe.

Miralem je dragulj, ali mora još raditi, poboljšati startnu brzinu, duel igru. Kada bi češće bio kod mene, ja bih ga tom obučio i bio bi prvoklasan igrač.

Premda je Zvjezdan Misimović protiv Estonije odigrao simultanku, selektor smatra da Miske može biti još efektniji.

Misimović je protiv Estonije pokazao jedno novo lice. Trčao je, asistirao i zabijao. Treba još nešto raditi za momčad.

Zar ne daje maksimum?

Ne daje sine moj. On mora prvi napasti suparničkog bočnog igrača od kojeg kreću akcija. On ga treba napasti. Tako je najlakše zaustavljati suparničke akcije u začetku, a biti spreman za kontru. Zvjezdan će to, uvjeravam vas, usavršiti.

Hvali i igrača koji je bio među najboljim u Mursiji, ali nije igrao protiv Estonaca.

Vladavić je paklen igrač. Istina, nije za defanzivne zadaće, ali on ima nešto što drugi nemaju. Brz je, igrač lucidnih poteza za koje suparnik nema odgovarajuća rješenja. Za Muratovića sam ti stotinu puta rekao; on je klasa. Stigne svuda, ima brzinu, ne bježi od duela, radi od svog do suparničkog šesnaesterca.

Ćiro osjeća potrebu za neka pojašnjenja.

Svako toliko neko provuče kako mi sufleri sastavljaju ekipu. Vi mi možete posvjedočiti da takvu privilegiju niko nema. Vi znate da ja sa svima pričam, pitam novinare, trenere, prijatelje, pa i obične navijače, ali sam provjerim svakog igrača. Volim čuti savjete, ali nema te veličine ko mi može ugurati igrača. Niko kod mene nije prošao ko se služio pritiscima i sličnim akrobacijama kako bi došao do mjesta u timu. Ja sam nakon svih ovih godina sve stavio na kocku. Došao sam u ovim, za mene najboljim godinama, napraviti nešto. Ja to znam i osjećam. Treba nam podrška svih, jer je ovo zajednički projekt - izjavio je za San Miroslav Blažević.

Raščić, Kokot, Cocalić, Kuduzović, Bekrić,...

Blažević je od svojih saradnika dobio papirić sa imenima potencijalnih kandidata za reprezentaciju, a koji igraju u Premijer ligi BiH. Svi oni će biti praćeni i testirani kroz utakmice A-2 reprezentacije. Na toj listi potencijalnih reprezentativaca nalaze se; Kokot, Mujkić, Kuduzović, Bekrić, Raščić, Kasapović, Cocalić, Hadžić... Od stranaca pratit će se forma, Čejvanovića, E. Mešića, Aganovića, a posebno golgetera Edina Junuzovića (22), prvog strijelca velenjskog Rudara i slovenske lige.

Klipovi pod noge

Selektor je uoči utakmice sa Estonijom bio vidno uznemiren zbog potenciranja premija od strane pojedinaca iz NSBiH. Nažalost, neki u Savezu ne mogu pratiti selektora, pa ga svakim danom počaste nekim biserom. Najčešće to radi glavni operativac u Savezu, zbog čega nerijetko poraste tlak selektoru Blaževiću, čije je strpljenje na izmaku.

Zaboravljeni Rajović

U moru kandidata koje se predlaže selektoru, zaboravljen je nekadašnji prvi strijelac bh. lige Zoran Rajović. On je igrao za A-2 reprezentaciju. Igračko je iskustvo sakupljao u Slaviji, Zrinjskom, Izraelu, a odnedavno je u Hajduku iz Kule.

Imam bh. pasoš i želju da igram za bh. reprezentaciju. Husnija Arapović me najbolje poznaje. Pozivam selektora da dođe na utakmicu kada budemo igrali sa Zvezdom ili Partizanom da se na licu mjesta uvjeri u moje kvalitete. Ćiro me svojevremeno želio dovesti u Hajduk - podsjeća Rajović.
Na vrh Go down
 
Ćiro: Pjanić je dragulj, ali...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Armin Muzaferija.....za fanove :: zabava :: sport-
Idi na: