Age : 32
Mjesto : NEGDJE NA ZEMLJI, CINI MI SE..??
Registration date : 2008-06-17

Arsenal prvi, Stoke neporažen na Anfieldu Empty
KomentarNaslov komentara: Arsenal prvi, Stoke neporažen na Anfieldu   Arsenal prvi, Stoke neporažen na Anfieldu EmptySat Sep 20, 2008 11:14 pm

Arsenal prvi, Stoke neporažen na Anfieldu Arsenal_20_09

Danas je odigrano pet susreta petog kola engleske Premier lige, a najveće iznenađenje je napravio Stoke City koji je neporažen napustio gostovanje kod Liverpoola što je iskoristio Arsenal koji se domogao prvog mjesta.

Novo kolo engleske Premier lige će, pored sutrašnjeg derbi meča između Chelsea i Manchester Uniteda, definitivno obilježiti ekipa Stoke Citya koja je priredila svoje prvo veliko premijerligaško iznenađenje jer je danas neporažena napustila gostovanje kod Liverpoola. Meč na Anfieldu je završen bez golova, a trenutak koji ga je obilježio se desio već u 76. sekundi kada je pogodak Stevena Gerrarda poništen zbog veoma kontroverznog ofsajda.

Remi Liverpoola je na najbolji mogući način nešto kasnije iskoristio Arsenal koji je sa 3:1 slavio pobjedu kod Boltona i tako se, bar do sutra, domogao prvog mjesta na prvenstvenoj tabeli. Meč na Reebok stadionu je počeo i više nego dobro za Bolton koji je poveo već u 14. minuti kada je glavom precizan bio Kevin Davies, ali je radost domaćih navijača trajala tek do 26. minute kada na 1:1 poravnava Emmanuel Eboue. Već minut kasnije je vodstvo Topnicima donio Nicklas Bendtner, a konačnih 3:1 za tim iz Londona je u 87. minuti postavio Denilson.

I ovo kolo je produbilo krizu u ekipi Newcastlea koja je sa nizom loših rezultata nastavila i na Upton Parku gdje je od nje rezultatom 3:1 bolji bio West Ham koji je tako Svrake poslao na pretposlednje mjesto tabele. Sav posao su Čekićari obavili sa dva gola Davida di Michelea do 37. minute, a na 3:0 je u 53. minuti povećao Matthew Etherington. Jedini pogodak Newcastlea je u 67. minuti postigao Michael Owen, ali vremena za potpuni povratak u meč više nije bilo.

S obzirom da se, zbog nastupa engleskih timova u Evropi, sutra igra čak pet mečeva, danas su odigrana još samo dva koja su donijela još tri gola i dvije pobjede domaćina. Prvu je slavio Sunderland koji je na svom terenu sa 2:0 bio bolji od Middlesbrougha čiji je otpor sa dva gola u poslednjih deset minuta slomio rezervista Michael Chopra, nakon što je nešto ranije penal za goste preko prečke zapucao Stewart Downing. Druga pobjeda je djelo nogometaša Blackburna koji su sa minimalnih 1:0 bili bolji od Fulhama čiju je mrežu u 84. minuti zatresao Matt Derbyshire.