Age : 32
Mjesto : NEGDJE NA ZEMLJI, CINI MI SE..??
Registration date : 2008-06-17

Topnici bez pobjede na Riversideu Empty
KomentarNaslov komentara: Topnici bez pobjede na Riversideu   Topnici bez pobjede na Riversideu EmptySat Dec 13, 2008 6:39 pm

Topnici bez pobjede na Riversideu Jeremie_Aliadiere_13_12

Prvi susret 17. kola engleske Premier lige je donio remi, rezultatom 1:1, Middlesbrougha i Arsenala tako da su Topnici propustili da se značajnije približe vodećem Liverpoolu.

Otvaranje 17. kola engleske Premier lige nam ipak nije donijelo sjajnu ekipu Arsenala koja je odličnim partijama savladala Manchester Uniteda i Chelsea, te se počela probijati ka vrhu tabele. Gostovanje kod Middlesbrougha je donijelo onu lošiju stranu Arsenala koja je već puno puta kiksala, poslednji put na ovosedmičnom gostovanju kod Porta.

Sam meč na Riversideu je odlično otvoren za tim Arsenea Wengera jer su njegovi izabranici dominirali od samog početka i poveli već u 17. minuti golom Emmanuela Adebayora. Napadač tima iz Londona je bio precizan glavom nakon što je Cesc Fabregas izveo korner sa desne strane, a Adebayora potpuno usamljenog ostavio Robert Huth.

I nakon gola je Arsenal nastavio sa dominacijom, ali Middlesbrough ipak uspjeva doći do iznenađujućeg izjednačenja. Igrala se 29. minuta kada Sanli Tuncay sjajno ubacuje loptu sa ivice šesnaesterca, a na nekih osam metara odlično reaguje Jeremie Aliadiere i fantastičnim udarcem glavom postiže jedan od ljepših ovosezonskih golova.

Poravnanje rezultata je u potpunosti preporodilo izabranike Garetha Southgatea koji su na krilima Aliadierevog gola dominirali do kraja prvog poluvremena. Nastavak susreta, a posebno njegova sama završnica, je u potpunosti pripala igračima Arsenala koji su silno željeli doći do pobjede, ali im to ipak nije pošlo za rukom.

Daleko najviše grešaka u napadima Arsenala je pravio Denilson i on je sigurno jedan od najvećih krivaca za gubljenje dva bitna boda. Sa samo jednim osvojenim bodom je Arsenal zaostatak za vodećim Liverpoolom smanjio na sedam bodova, ali će ga Redsi imati prilike povećati već za par minuta kada započinju svoj meč protiv Hulla.

Registration date : 2008-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Topnici bez pobjede na Riversideu   Topnici bez pobjede na Riversideu EmptyMon Dec 15, 2008 11:39 pm