Age : 32
Mjesto : tamo VISOKO za brda ona......:)
Registration date : 2008-06-15

spanija drugi finalista Empty
KomentarNaslov komentara: spanija drugi finalista   spanija drugi finalista EmptyFri Jun 27, 2008 3:06 am

"Furija" je u polufinalu nadigrala Rusiju po drugi put na ovom takmičenju i zasluženo došla u priliku da se bori za trofej. Španci su u drugom poluvremenu odigrali maestralno, dok Rusija nije bila ni sjenka one ekipe iz prethodne dvije utakmice.

Prvih 45 minuta su protekli u ravnopravnoj igri u kojoj su obje reprezentacije imale nekoliko solidnih šansi. Španci su najopasniji bili preko Toresa čije je šuteve u 6. i 39. minutu odbranio Akinfejev, a ruski golman je bio siguran i u 11. minutu kada je zaustavio pokušaj Ville iz slobodnog udarca.

U nastavku je uslijedio potpuni potop izabranika selektora Gussa Hiddinka koji nijednog trenutka nisu mogli da pariraju razigranom protivniku. Španci su poveli nakon duge akcije na sredini terena. Lopta je stigla do Inieste koji je šutirao, Xavi je podmetnuo nogu i prevario Akinfejeva. Uslijedile su tri šanse za Toresa koje je ovaj propustio i ubrzo je zamjenjen.

Njegova zamjena, Dani Guiza, udvostručio je prednost kada je nakon asistencije Fabregasa prebacio ruskog golmana. Tačku na pobjedu je stavio David Silva koji se nakon nove i jednostavne akcije našao sam pred golom i rutinski zatresao mrežu.

Strijelci su bili Xavi (50.), Guiza (76.) i Silva (82.).

Španci će u finalu u nedjelju 29.juna igrati protiv Njemačke, koja je u srijedu savladala Tursku sa 3:2.
Na vrh Go down
beckham_girl
lud/a za Arminom

Female Broj komentara : 451
Age : 32
Mjesto : NEGDJE NA ZEMLJI, CINI MI SE..??
Registration date : 2008-06-17

KomentarNaslov komentara: Re: spanija drugi finalista   spanija drugi finalista EmptyFri Jun 27, 2008 9:48 pm

spanija drugi finalista 59421 spanija drugi finalista 59421 spanija drugi finalista 59421 spanija drugi finalista 59421 spanija drugi finalista 253146
*-Zerina-*
Admin
Admin
*-Zerina-*

Age : 32

KomentarNaslov komentara: Re: spanija drugi finalista   spanija drugi finalista EmptySat Jun 28, 2008 1:31 am

e jos samo da osvoje finale...i sve je super.....mislim da su konacno vise zasluzili da odnesu pobjedu...........

Age : 32

KomentarNaslov komentara: Re: spanija drugi finalista   spanija drugi finalista EmptySat Jun 28, 2008 7:43 pm